Aangezien er een nieuwe Starbucks in town is (Leuven) betrap ik me erop dat ik steeds vaker langs ga :p De laatste keer nam ik een Hibiscus Raspberry drankje, een soort van Ice tea met besjes. Achteraf dacht ik ‘I can do this’, dus zo geschiedde deze post. Vandaag een DIY rode vruchten Ice tea!
Wat heb je nodig? (voor ongeveer 0,5 liter)
– 1 citroen voor het sap en wat schijfjes
– 2 builtjes rode vruchten (of Hibiscus) thee, ongeveer eentje per 250 ml)
– (bevroren) rode vruchten
– Suiker of suikersiroop (naar wens zelf toe te voegen)
– Water (duh captain obvious)
Werkwijze:
1. Zet je kopjes thee op de gebruikelijke wijze, maar laat ze iets langer trekken. Zo krijgt de ice tea meer smaak. Ik koos om de zakjes 10 minuten te laten rusten.
2. Laat de besjes ontdooien (in case of bevroren) en gooi ze in je beker. Voeg de afgekoelde thee toe en plet de besjes een beetje op de bodem (dit kan je met een mojito stamper of de achterkant van een mes). Pers 1/2 citroen uit in je beker en snij de andere helft in schijfjes. De schijfjes zien er leuk uit in je beker (het oog wilt ook wat he?) Je kan ook wat munt toevoegen mocht je dat willen.
3. Maak suiker siroop met kristal suiker en wat kokend water en roer goed door.
4. Voeg het suikerwater naar wens toe.
5. Zet je beker een uurtje in de koelkast
6. ADD ICE
Het lijkt me erg lekker :)! En iets vriendelijker voor de portemonnee dan Starbucks' deur platlopen :p.
Haha inderdaad! Elke keer 4 euro uitgespaard! En ik moet zeggen dat ik echt wel verrast was door de 'echtheid' van de smaak!
Ziet er heerlijk uit!
x
Hmm, ziet er lekker uit!
Lijkt me heel lekker! ik wist niet dat ze zoiets bij de starbucks hadden. X
ziet er lekker uit & ideaal als je deze kan vervangen voor je drankjes bij Starbucks haha 🙂
Echt heeerlijk hibiscus! Ik ben er erg fan van 🙂 tip: als je in a'pen bent, ga dan eens bubbletea drinken met hibiscus, hij is waaanzinnig lekker!
YUM
Wauw, lijkt me super lekker!
Hmm klinkt lekker! And idd iets wat je gemakkelijk zelf kan doen ^^ Damn you starbucks! :p
x Aurélie
Yum! Moeten hier thuis ook eens maken 😀 x
Hmmmm, looks delicious!
hmmm me wants! mijn portemonnee is u dankbaar, want die Leuvense starbucks maakt mij nog in één klap blut én obees 🙁
Moet ik proberen want dit is mijn favoriete SB drankje!!